Piotr Zelt

BIOGRAFIA

Urodził się 10 grudnia 1968 r. w Łodzi. W 1992 r. ukończył PWSFTviT w Łodzi. W latach 1992-2000 występował na deskach warszawskiego Teatru Dramatycznego. Zaś w 1994 r. grał w teatrze Jestem. W 1995 r. występował w warszawskich Teatrach: Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego i Atlantis. W 2004 r. grał w Teatrze Komedia, a dwa lata później w Teatrze Bajka . Prowadził także wykłady w Warszawskiej Szkole Filmu Lindy i Ślesickiego.

Choć grał w wielu filmach, np. jako strażnik w „Kratce” lub w „Show” jako Piotr, największą popularność przyniosła mu rola Arniego w serialu „13 Posterunek” oraz „13 Posterunek 2”. Piotr Zelt zajmuje się również dubbingiem. Użyczył głosu m.in. Żółtkowi w filmie „Gdzie jest Nemo?” oraz Kenowi w „Filmie o pszczołach”.

Piotr Zelt często gra w serialach, np. w „Tygrysach Europy” jako Hubert oraz w „Ludziach Chudego” jako starszy aspirant Krzywy, czy w „Szpilkach na Giewoncie“.

Z Teatrem MY współpracuje od kilku lat. Zagrał w spektaklach: „Kochanie na kredyt" w reż. Olafa Lubaszenko , „Selfie.com.pl w reż. Marii Seweryn oraz w spektaklu „Wymieszani, posortowani czyli czarno to widzę” w reż. Ewy Kasprzyk.

TOP
});